maltese terrier kategorisinde 32 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltese Terrier

Küçük ve sevimli Maltese Terrier cinsi, çabuk öğrenen ve zekasıyla anılan köpekler arasındadır. 13 cm boyları, 1 kilogram ile 3 kilogram arasında ağırlıkları bulunur. Tüy renkleri beyaz ve kırık beyaz olan sevimli dostumuz çok eski dönemlerde aramıza katılmıştır. İnsanlarla ilişkisi iyi ve heyecanlı yapısıyla bulunduğu her ortamda ilgi odağı olmaya bayılır. Sahibine sadık ve dostane bir karaktere sahiptir. Tabi hoşuna gitmeyen durumlarda tepki vermesiyle de meşhurdur.

Maltese Terrier Fiyat

Beyaz ipeksi tüyleri, düşük kulakları ve boncuk gibi gözleriyle hepimizin gönlünü çelen bu sevimli arkadaşımızın anavatanı Malta’dır. Malta’ın havasına alışık olduğu gibi Türkiye’nin de iklimine yabancılık çekmez. Kış aylarında biraz üşüdüğü için üzerinde şık ve komik yelekler görebilirsiniz. Malta cinsi aynı zamanda nazik görünümü nedeniyle de ilgi gören cinslerden biridir. Zarif duruşu ve ipeksi beyaz tüyleriyle asaletini her zaman korur. Maltese Terrier fiyat aralıkları yavru, erkek ve dişi olmasına göre değişmektedir. Genel olarak köpek ilanlarında görebileceğiniz fiyat aralıklarında 3,500 TL ile 10,000 TL olarak sahiplendirilir. Güzel ve bakımlı dostumuzun, alt kürkleri olmadığı için tüyleri dalgalı görünür ve bu da ona tıpkı bir pelüş oyuncak havası katar.

 • Dişi Malta cinsi köpek fiyatları 3,500 TL ile 15,000 TL fiyat aralıklarıyla sahiplendirilmektedir.
 • Erkek Malta cinsi, 3,500 İle 8,000 TL arasında olabilmektedir.
 • Yavru Malta cinsi köpekler için en uygun fiyat aralığı 5,000 TL ile 15,000 TL arasındadır.
 • Döviz kurlarında göre Maltese Terrier USD üzerinden 500 USD ve 200 USD fiyat aralıklarıyla sahiplendirilir.

Günlük bakımını yaparak sevimli dostumuzun güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Bir kedi kadar boyutları olduğu gibi kilosu kedilerden daha az olabilmektedir. Sağlıklı gelişimi ve güzel görünümü için sahibinin zaman zaman bakım yapması, tüylerini tıraş etmesi ve taraması gerekecektir. Fiziksel özellikleri bakımından apartman dairesinde bakılmalı, bahçe ve dış alan için düşünülmemelidir. Zarif ve küçük oldukları kadar hassasiyetleri de olan özel ve nazik canlılardır. Sevimli, sahibine bağlı ve çoğu zaman enerjik görebileceğiniz ilgiyi seven cinslerden biridir.

Malta köpek türü için fiyat aralıklarını sahiplenmeden önce incelerken, yaş, sağlık durumu, safkan ırk ve bakımının gereklilikleri açısından araştırmanız önemlidir. Burjuvaların ve aristokratların beslediği bir cins olarak, bakım, ilgi ve sevgi konusunda ciddi emek isteyebilir. Özellikle uzun saatler yalnız kalmamalı ve bahçe, balkon, soğuk hava şartlarına maruz bırakılmamalıdır.

Maltese Terrier Nereden Sahiplenilir; Malta cinsi köpekleri sahiplenme için ilan sayfalarına bakabilirsiniz. Oldukça fazla talep edilen bir tür olarak, sevecen tavrı ve zarif görünümüyle ilgi çekmektedir. Günlük bakımını yapmanız, ihtiyaçlarını karşılamanız ve rutin oyun saatleriyle gönlünü almanız yeteri olacaktır. İpeksi ve düz beyaz tüyleriyle prensesler ve prensler kadar zarif, kendine güvenen özgüvenli bir karaktere sahiptir.

Satılık Maltese Terrier

Güzel cins köpeklerden biri olarak kıvırcık, uzun ve düz tüylerle beyaz renginin verdiği asil görünümüyle, sevimli duruşu hepimizin gönlünü çelmektedir. Küçük bir köpek türü olarak Satılık Maltese Terrier cinsi, oldukça samimi, sahibine bağlı ve sevecen bir karakterle bütünleşmiştir. Beyaz, fildişi ve kırık beyaz olarak üç farklı renkle, sahiplendirilmek için bekleyen yavru ve yetişkin cinsler, düşük kulaklarıyla masum görünüşlerinin arkasında birazcık asabiyette biriktirmiş olabilirler. Çok sevimli görünse de, satılık köpekler arasında Malta cinsi küçük ve zarif vücut ölçülerinin yanında birazcık eğitime ihtiyaç duyabilmektedir. Temel köpek eğitimi aldığında sizi memnun edecek ve komutlarınıza zekasıyla karşılık verecektir.

Maltese Terrier Sahiplenirken Dikkat Edilmesi Gerekenler; sahipleneceğiniz köpek cinsi hakkında iyi ve kötü özelliklerini bilmek, bakımı ve beraber yaşama konusundaki endişelerinizi azaltacaktır. Malta cinsi köpeklerin bakımı zor olmadığı gibi ev yaşantısına da uyum sağlayabilmektedir. Sahiplerine düşkün oldukları için evde en fazla 4 saat yalnız bırakılması tavsiye edilir, evde çok yalnız kalan bu cinslerin psikolojik bozukluğu olabildiği gibi havlama huyları da fazladır. Aynı zamanda insanlara düşkünlükleriyle bilinseler de, başka hayvanlarla yaşama konusunda biraz kıskanç olabilirler. Kediler ve büyük yapılı köpeklerle yaşamaları için yavruyken sahiplenmeniz önerilmektedir. Dışarıdaki tehlikelere karşı da asabi oldukları için ani hareketlerini bastırmak adına tasmayla dolaştırmanız tavsiye edilir.

Maltese Terrier köpek, eğlenceli ve oyunbaz karakteriyle de dikkat çekmektedir. Doğru zamanda doğru ödül maması verirseniz, köpeğinizin oyun oynama ve cambazlık konusunda ne kadar yetenekli olduğunu görebilirsiniz. İki ayak üstünde tıpkı bir hokkabaz gibi hareketler yaparken aynı zamanda ağızlarında bir şeyler taşımak, sahibine getirmek ve komutları dinleyerek hareket etmek noktasında da muhteşem yeteneklere sahiptirler.

Malta cinsi köpek sahiplenmek için köpek ilanları ve sahiplendirme sayfası üzerinden evcil köpek kategorisinden araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Bu sevimli dostumuz, zeki, kıvrak ve heyecanlı yapısıyla sizin de gönlünüzü fethedecektir. Fiziksel özellikleri apartman dairesine yaşamak için ideal olduğu gibi müstakil evlerde de kapalı alan olması şartıyla kolay bir şekilde bakılabilir.

Yavru Maltese Terrier

Yavru Maltese Terrier köpekler, küçücük oldukları için pelüş oyuncakları andırmaktadır. Kıvırcık tüyleri ve püsküllü kuyruklarıyla sevimli görünen yavrular, sizin için yeni bri başlangıç olabilir. Köpeklerin en eski ırklarından biri olarak aristokrat aileler ve burjuvaların tablolarında yer alan Malta kökenli bir cinstir. Maltese Terrier fiyat, yavru ve erişkin özelliklerine göre farklılık göstermektedir. Genellikle nadir bulunan yavrular için fiyat aralıkları 3,000 TL ile 6,000 TL arasında karşınıza çıkabilmektedir.

Maltese Terrier Kaç Yavru Doğurur; Köpek türlerine göre en az doğum yapan cinslerden biridir. Bu nedenle yavru ve safkan Malta cinsi köpeklerin fiyatları sahibinin beklentisi ve isteklerine göre değişmektedir. Maltese Terrier yavru doğurma sayısı 1 ile 4 arasında değişmektedir. Ama genellikle 1 ile 2 arasında sağlıklı doğum yapan dişi cinsler vardır.

 • Dişi Maltese Terrier yavru fiyatları en az 3,500 TL ile 8,000 TL arasında farklılık göstermektedir.
 • Erkek Maltese cinsi ise 2,500 TL ile 7,000 TL arasında farklarla sahiplendirilir.
 • Yavruların safkan olması ve doğum ayları da fiyatlarında farklılık olmasına neden olabilmektedir.

İstanbul, İzmir, Ankara safkan Maltese Terrier sahiplenmek için ilanları kontrol ederek, verilen prosedüre uymak ve köpeğe ömrünün sonuna kadar bakacağınıza garanti vermek de şartlar arasındadır. Sevimli bir ırk olarak sahiplerine oldukça bağlı olan bu canlılar, sahiplerini kaybettiklerini depresyona girebilmektedir. Sevimli ve heyecanlı yapılarının altında duygusal karakterleri de ön plandadır.

Maltese Terrier Yavru Bakımı Nasıl Yapılmalı; Malta cinsi köpeklerin yavrularının sütten kesildikten sonra sahiplendirilmesi gerekmektedir. Sevimli dostlarımızın anne sütü ve sevgisine bu süreçte ihtiyacı olacaktır. Yavru köpekler için tuvalet eğitimini de köpeklere özel petlerle bu süreçten sonra yapabilirsiniz. Yavru köpek mamaları ve ıslak mamalarla beslemeniz, insanların tükettiği gıdalarla beslememeniz önerilmektedir.

Sevimli Malta cinsi, renk, ırk ve yavru olmasına karşın değişik sahiplendirme fiyatlarıyla ilanlarda yer almaktadır. Köpek ilanları arasında yaşı, aşıları, cinsiyeti, cinsi ve karakteriyle ilgili datalar öğrenebilir, geçici sahibiyle iletişime geçerek evinizin yeni üyesiyle önceden tanışma imkanı da bulabilirsiniz.

Maltese Terrier Sahiplendirme

Ev yaşantısı için masum ve sevecen bir cins olan Maltese Terrier köpek, sahibiyle vakit geçirmek için zaman kollar. Gözleri boncuk kadar yuvarlak, patileri ise oldukça küçüktür. Yüksek zıplama hareketleri yapamaz çünkü bacakları birçok köpek ırkına göre kısadır. Hafif ve zarif yapıları gereğince çok zor hava koşullarında dışarıda tutulmamaları gerekir. İyi bakıldığı zaman tüyleri parlayacak ve neşeleri yerinde olacaktır. Sahiplendirmek istediğiniz ya da sahiplenmek istediğiniz Malta cinsi köpek için ilan açarken yaş, ırk ve cinsiyet belirtmelisiniz. Sevimli dostumuzla ilgili bilgi edinirken, aynı zamanda sahibi hakkında da bilgi edinmek önemlidir. Cins köpekler için sahiplenecekleri ev kadar, sahiplerinin de önemli olduğu unutulmamalıdır.

 • Güvenli ve kapalı alanlar için sahiplendirilmeli veya sahiplenilmelidir.
 • Günlük yürüyüş rutinleri yapılmalı, uzun saatler evde yalnız bırakılmamalıdır.
 • Nazik ve zarif yapılarından kaynaklı düzenli veteriner kontrolleri yapılmalıdır.
 • Sahibinin kaliteli mama, kaliteli bakım ürünleri kullanmalıdır.
 • Hayvan Hakları yasal güvencesi ve yasalara göre şiddet ve zarar verici amaçlarla kullanılmadığından emin olunmalıdır.
 • Köpekler bizlerin sadık dostları olduğu kadar sorumluluk sahibi olduğumuzun da bir göstergesidir.
 • Evcil hayvan bakımı için ideal bir bakıcı olduğunuza güveniyorsanız, sevimli dostumuz için sahibiyle iletişime geçebilirsiniz.
 • İyi bakım, iletişim ve güvenli alan her zaman köpeğinizin sağlıklı gelişmesi için yeterli olacaktır.

Maltese Terrier Nasıl Bakmalıyım; günlük tarama için özel köpek taraklarından almanız ve köpeğinizi taramanız yeterlidir. Daha sonra günde 2 veya 3 defa dışarı çıkarmalı, onunla oyun oynamalı ve sosyalleşmesine izin vermelisiniz. Aşıları yapıldıktan sonra Malta cinsi köpeğinizle dışarıda, evde ve iş yerinde bile güzel sakin zaman geçirebilirsiniz. Sıkılan ve hasta olan Malta cinslerinin havlamaları sıklaşır, aynı zamanda kıskandıklarında da birazcık haşin olabilirler.

Maltese Terrier Özellikleri

Minik vücutlarıyla asabiyet gösterdikleri durumlar olsa da, ısırma eğilimleri çok fazla yoktur. Genellikle tehlike sezdiklerinde, sıkıldıklarında, kıskandıklarında ve hastalandıklarında havlayabilirler. Aynı zamanda günlük rutinlerini gerçekleştirirken dışarıda çevik hareketler göstererek, bir anda tasmayla kendinizi onunla sürükleniyor bulabilirsiniz. Maltese Terrier köpek bakımı kolay olsa da ilgili davranmanız gereken bir türdür.

 • Malta cinsi köpeklerin boyları 13 cm ile 16 cm’ye kadar uzayabilmektedir.
 • 1 kilogram ile 3 kilograma kadar kiloları olacaktır.
 • Alt kürkleri bulunmaz, kıvırcık, yer yer düz beyaz tüyleri vardır.
 • Düşük kulakları ve yuvarlak gözleri olan pelüş bir oyuncağı andırırlar.
 • Karakterleri sakin, kıskanç ve zekasıyla örtüşmektedir.
 • Sahiplerini başka hayvanlardan ve insanlardan kıskanabilirler.

Maltese Terrier Köpeklerin Hastalıkları Nelerdir; Genetik olarak hastalıkları bulunmayan köpek cinsleri arasındadır. Ancak kalça ve bacak sorunları, kolit, göz problemleri ve diş sorunları olabilmektedir. İyi bakılması halinde çok fazla hasta olmayacak ve genel durum itibariyle sıcak kanlı, samimi tavrını göstermeye devam edecektir. Aşılarının yapılması ve düzenli veteriner kontrollerine götürülmesi nemlidir.

Genetik bir hastalığı bulunmasa da, birçok canlı da olduğu gibi hassas olduğu noktalar vardır. Kemirme alışkanlıkları pek bulunmadığı için diş problemleri yaşayabilirler. Köpekler kemik ve tahta gibi nesneller dişlerini temizlemek ve çenelerini güçlendirmek için kullanmaktadır. Bu nedenle Maltese Terrier’in cinslerinin bu huyları çok görülmediği için dişlerine özel bakım yapmanız gerekebilir.

 • Küçük boyutlarda ev yaşantısına uygundur.
 • Saldırgan değildir ve koruma güdüsünün yerini kıskançlık almıştır.
 • Sadık, sıcak kanlı ve temel eğitimlere yatkındır.
 • Enerjisini atması için sahibiyle oyun oynaması ve günlük rutinlerini gerçekleştirmesi gerekebilir.
 • Oyunbaz bir yapısı olduğu için köpeğinize bazı numaraları ödül mamasıyla öğretmeniz çok kolay olacaktır.
 • Arka bacaklarıyla yürümek, burnunda top tutmak ve top üzerinde yuvarlanmak en sevdikleri aktiviteler arasındadır.

Sevimli dostunuzun zekasını kullanabileceği alanlar oluşturur ve onunla zaman geçirirseniz, ev yaşantısında size yardımcı bile olabilir. Komutları dinler, sahibine destek olur ve iç güdüsü sayesinde dışarıdaki tehlikelere karşı her zaman tetiktedir. Koruma güdüsü olmasa da kıskançlığı asabileşmesine neden olabilmektedir.

Maltese Terrier Köpek

Maltese Terrier köpekleri zekasıyla sizi tavlarken, güzel görünümüyle de herkesin ilgisini çekecektir. İlgi odağı olmayı seven köpek cinslerinden biri olarak, özellikle sahibinin ilgilenmemesi durumunda depresyona girebilir. Sevimli dostumuzun günlük rutinini gerçekleştirmeye, oyun oynamaya ve sağlıklı beslenmeye ihtiyacı vardır. Güzel giyinmeyi ve tüylerine bakım uygulanmasını sever.

Maltese Terrier tüy döker mi; malta cinsi köpeklerin tüy dökmemesi için gerçekten kaliteli şampuan ve bakım ürünleri kullanılmalıdır. Düzenli tarandığında hiç tüy dökmediklerini görürsünüz. Kıvırcık ve düz tüyleri olduğu için temiz tutulması gereken köpeklerdir. Dışarı çıkarıldığında patilerini temizlemek önemlidir. Cins köpekler için bakımları kadar günlük rutinlerini de aksatmamak gerektiği unutulmamalıdır.

 • Malta cinsi köpeklerin dikkat çekmek için havlama huyları vardır.
 • İlgisiz bir sahip için yıpratıcı olabilirler.
 • Kıskanç karakterleri ve ilgisizlikten hoşlanmayan tutumları nedeniyle yalnız kaldıklarında uzun havlamaları olabilmektedir.
 • Apartman yaşantısı için en ideal köpek cinslerinden bir olsalar da, aktif ve enerjik oldukları için sahibinin ilgisi önemlidir.
 • Günlük dışarı çıkma ve oyun oynama etkinlikleri yerine getirilmelidir, yoksa küskün ve kırgın tavırları zamanla asabileşmelerine enden olacaktır.

Maltese Terrier fiyat olarak da en uygun sahiplenilen cinsler arasındadır. Sevimli dostunuzla uzun sohbetler etmek, yürüyüş yapmak ve bakımını yerine getirmek çok masraflı olmayacaktır. Türkiye’deki en çok sahiplenilen cinsler arasında yerini alırken, İstanbul köpek ilanları için ve İzmir için de bulabileceğiniz cinsler arasında yer alabilmektedir.

Maltese Terrier Fiyatları

Yumuşak ve uzun tüylü dostumuz, Malta için bir sembol haline gelirken apartman köpeği olarak da anılmaktadır. Küçük boyutlarda olması ve ev içindeki uyumuyla olan zeki karakteri de dikkat çeker. Maltese Terrier köpek için araştırma yaparken yavru ve erişkin türlerde farklı aralıklarla karşılaşmanız olasıdır. Sevimli dostumuzun sahiplendirilme nedeni ve yavru cinsler için yapılan uygulamalar da sahiplenmede önce bakmanız gereken kriterler arasındadır. Malta cinsi köpekler için uygun görülen fiyatlar, USD üzerinden de değerlendirilebilir ve fiyatları yavru, erkek, dişi ve safkan olmalarından kaynaklı olabilir.

 • Köpeklere alerjisi olan bünyeler için uzun tüylü olmasından kaynaklı uygun bir cins olmayabilir.
 • Uzun saatler çalışan, şehir dışı seyahat eden kişilerin beslememesi tavsiye edilmektedir.
 • Sabah, öğlen ve akşam rutinlerin belirlenmesi ve aile yaşantısı içinde olması uygun görülmektedir.
 • Yavru, erişkin ve orta yaşlı cinsler için sahiplerinden bilgi alınması ve karakterleri, rutinlerine göre de tercih edilmesi önemlidir.

Sevimli dostumuzun günlük rutinlerine olan bağlılığı sahibine olan düşkünlüğüyle aynı derecededir. Uzayan tüyleri yaz aylarında kesilebilir, beyaz olduğu için köpek şampuanıyla yıkanmasında sakınca yoktur. Terrieri cinsi için tüyleri parlatan özel bakım ürünlerinden kullanabilirsiniz. Göz ve ağız çevresi temizlenmeli, dışarıya çıkarıldıktan sonra evde patileri silinmelidir.

Temizliğe düşkün olan cinslerden biri olarak, beyaz renkteki tüylerinin parlaması, taranması ve bakım uygulanması hoşlarına gitmektedir. Düzenli olarak kuru şampuanla temizleyebilirsiniz. Büyük cins köpeklere oranla neredeyse hiç kokmazlar ve ev yaşantısı içinde de temizlikleriyle dikkat çekerler. İyi bakılan Terrieri cinsleri, size uyum sağlayacak, evinizde süs köpeği olarak mutlu ve huzurlu yaşamaya devam edecektir. İyi bakılan malta cinsi köpeklerin ömürleri 12 ile 13 yol arasında değişmektedir.